Zamiast mleka naturalnego matki

Obojętnie, czy nasze dziecko przyszło w terminie na świat, czy też urodziło się zbyt wcześnie, to sposobem optymalnym jego karmienia jest oczywiście karmienie piersią. Maluszki, które są karmione mlekiem matki są na pewno mniej podatne na wszelkiego rodzaju alergie czy też choroby autoimmunologiczne. W przypadku braku pokarmu czy też ogólnej niemożności karmienia piersią stosuje się sztuczne mieszanki, które bezpośrednio są oparte na krowim mleku. Sprawdźmy, jakie mleko modyfikowane będzie najlepsze, a także dowiedzmy się nieco więcej o jego wyborze.

Pokarm kobiecy bez wątpienia ma właściwości immunologiczne oraz także odżywcze. Dlatego ma takie ogromne znaczne dla organizmy rozwijającego się oraz rosnącego. W składzie znajdziemy w przeróżnych proporcjach tłuszcze, białka oraz węglowodany. Znajdziemy do tego mikroelementy oraz makroelementy. Mleko matki pokrywa również wszelkie zapotrzebowanie na składniki odżywcze przez pół roku pierwsze dziecka. Mniej więcej po szóstym miesiącu życia maluszka przestaje one zapewniać odpowiednią ilość cynku, białka, witamin oraz żelaza. Dlatego też jest niezbędne wprowadzenie uzupełniającej żywności. Niektóre kobiety po karmieniu półrocznym dziecka odstawiają maluszka od piersi. Zapada wówczas decyzja o sięgnięciu po mleko modyfikowane dla niemowląt.

Jakie mleka modyfikowane znajdziemy na rynku?

Dla maluchów, którzy ukończyli już sześc miesięcy, przeznaczone jest oczywiście Bebiko od BEE mleko następne. Jest ono oznaczone cyferką 2. Na etapie tym dochodzi do rozszerzania oraz także urozmaicenia jadłospisu. Jednak mleczne produkty są cały czas niezbędne. Mleko modyfikowane następne od mleka początkowego przede wszystkim różni się samą kompozycją składników. Zawiera znacznie więcej witamin, żelaza oraz węglowodanów. Charakteryzuje się także gęstością odpowiednią. Z myślą o dzieciach, które ukończyły już dwunasty miesiąc życia, jest produkowane następne mleko, które jest oznaczone cyfrą 3 oraz 4.

Jak przygotować mleko modyfikowane?

Wielu rodziców tak naprawdę do końca nie wie, jak przyrządzić prawidłowo pokarm dla swojego dziecka. Niezależenie jednak, po którą konkretnie mieszankę sięgniemy podczas posiłku bardzo ważne jest przestrzeganie wszelkich wskazówek producenta. Do przygotowania użyjmy najlepiej butelkowej wody, która jest niskozmineralizowana. Możemy także sięgnąć po przegotowaną wodę, o ile oczywiście mamy pewność, że jest to woda o wysokiej jakości.

Obraz utworzony przez shurkin_son - pl.freepik.com