Wybór modyfikowanego mleka

Należy od razu zaznaczyć, że nie każda matka może karmić swoje dziecko naturalnym mlekiem. Na całe szczęście istnieje świetna alternatywa. Tą alternatywą jest Bebiko mleko modyfikowane (https://www.bee.pl/bebiko-junior-4-mleko-modyfikowane-dla-dzieci-powyzej-2-roku-zycia-800-g_p998090.html). Pamiętajmy, że mleka poszczególne różnią się pomiędzy sobą. W związku z tym warto z lekarzem pediatrą skonsultować ten wybór. Bardzo ważne jest to jak nasze dziecko się rozwija oraz czy nie ma jakiś pokarmowych dolegliwości. W oparciu o wiedzę tę lekarz nam pomoże dobrać mleko idealne.

Musimy wiedzieć, że dla dziecka odpowiednie mleko modyfikowane nie tylko dostarcza wszelkich składników odżywczych, które są niezbędne dla rozwoju, ale także łagodzić dolegliwości takie jak zaparcia, kolki czy też ulewania.

Przygotowywanie mleka modyfikowanego

Do przygotowania modyfikowanego mleka używajmy koniecznie wody źródlanej przegotowanej lub też wody naturalnej mineralnej. Po otwarciu butelkę należy wykorzystać w ciągu doby. Butelkowaną wodę należy przechowywać w zaciemnionym oraz chłodnym miejscu oraz gotujemy bezpośrednio przed samym użyciem.

Nie używajmy do przygotowania mieszanki wody ze studni z uwagi na spore ryzyko zanieczyszczeniami azotynami czy też azotanami z gruntowych wód. Warto także przestrzegać samego sposobu przygotowania. Do wody wsypujemy mleko modyfikowane w takiej ilości, którą zaleca producent. Miarka nie powinna być ani niepełna, ani kopiasta, ani też ubita. Jeśli dodamy za mało proszku, to dziecko otrzyma pokarm niepełnowartościowy, co niestety doprowadzić może do sporego niedożywienia. Jeśli z kolei dodamy proszku za dużo, to pojawią się kłopoty z trawieniem, zaparciami czy też biegunką, co możemy doprowadzić do otyłości u dziecka oraz możemy obciążyć nadmiernie nerki dziecka. Pamiętajmy także o tym, aby nie gotować modyfikowanego mleka, ponieważ za wysoka temperatura spowoduje pozbycia się wszelkich witamin.

Mleko bezpośrednio przygotowujemy przed posiłkiem. Nie zaleca się w żadnym wypadku przechowywania mlecznej mieszanki w termosie czy też podgrzewaczu do butelek. Możemy podgrzewaną wodę przechowywać w termosie oraz do niej dodać odpowiednią ilość proszku. Jeśli musimy przygotować mleko modyfikowane zdecydowanie wcześniej, to koniecznie wstawmy je do lodówki. Po wyjęciu z lodówki mieszankę powinniśmy oczywiście podgrzać. Można wykorzystać łaźnię wodną bądź podgrzewacz. Nierównomiernie na pewno się ogrzeje w kuchence mikrofalowej i dziecko się może niestety poparzyć.

Kochanie - zdjęcie utworzone przez shurkin_son - pl.freepik.com